Grūtniecības norises novērošanas algoritms ir standartizēta sistēma, kas aptver daudz dažādu manipulāciju, sākot no grūtniecības pirmajām dienām līdz pat dzemdībām. Grūtnieču aprūpes uzdevums, pirmkārt, ir diagnosticēt problēmu tās agrīnajā stadijā, bet galvenais ir sākt ārstēšanu līdz ar pašām pirmajām problēmas izpausmēm, lai novērstu iespējamos sarežģījumus grūtniecības gaitā. Normāli noritošas grūtniecības gadījumā sieviete tiekas ar ārstu apmēram 8 -10 reizes. Protams, tikšanās reižu biežums un dažādu izmeklējumu nozīmēšana un veikšana pilnībā atkarīga no klīniskās situācijas.  Grūtniecības laikā sievietes parasti jūtas daudz drošāk, ja regulāri tiekas ar ārstu kā minēts augstāk, pat ja grūtniecība noris bez jebkādiem sarežģījumiem.

Mūsu ārsti rūpīgi seko grūtniecības norisei, ar katru dienu pietuvojoties mūsu kopējam mērķim – vesela bērniņa piedzimšanai!

Plānota grūtniecība

Viens no mūsdienu ģimenes izveides galvenajiem principiem – plānota grūtniecība. Laba medicīniskā un morālā sagatavošanās bērna ienākšanai ģimenē ļauj novērst noteiktas problēmas grūtniecības laikā un sastādīt turpmāko grūtniecības norises medicīniskās novērošanas plānu. Mēs sākam gatavoties gaidāmajām dzemdībām izmeklēšanas stadijā pirms IVF (EKA) procedūras, ņemot vērā visus ar abu partneru veselību saistītos sākotnējos datus, sastādām individuālo aprūpes programmu, kuru nosaka konkrētā pāra īpatnības.

Augsta riska grūtniecības pārraudzīšana

Mūsu klīnikas speciālistiem ir liela pieredze augsta riska grūtniecības novērošanā. Klīnikā ir iespējama īpašas individualizētas programmas sastādīšana augsta riska grūtniecības pārraudzībai.

Pie augsta riska kategorijas pieder sievietes, kurām grūtniecības norise var apvienoties ar nopietnu sarežģījumu rašanos:

  • atkārtota spontāna grūtniecības pārtraukšanās;
  • priekšlaicīgu dzemdību draudi;
  • intrauterīna augļa augšanas aizture;
  • augļa ģenētiskie traucējumi;
  • arteriālā asinsspiediena paaugstināšanās mātei;
  • jebkuras saslimšanas, kuras noteiktas sievietei pirms grūtniecības vai radušās grūtniecības gaitā.

Individuāli piemēroti izmeklējumi pirms grūtniecības plānošanas un grūtniecības laikā, adekvātas rīcības izvēle atkarībā no izmeklējumos gūtajiem rezultātiem, rūpīga augļa attīstības novērošana, rūpes par māmiņas un mazuļa labsajūtu – visi šie noteikumi ir veiksmīgas grūtniecības gaitas novērošanas pamatā.