Ģenētiskā materiāla sasaldēšana ir droša un efektīva metode ģenētiskā materiāla uzglabāšanai un tā turpmākai izmantošanai. Mūsu klīnikas speciālisti pielieto pašas modernākas un efektīvākas sasaldēšanas metodes, kuras nodrošina to labāku izdzīvošanu pēc atsaldēšanas.

Olšūnu vitrifikācija

Olšūnu vitrifikācija jeb ātrā sasaldēšana ir mūsdienīga šūnu sasaldēšanas metode, kura nodrošina to labāku izdzīvošanu pēc atsaldēšanas, pateicoties augsti koncentrētu krioprotektoru pielietošanai, nelielajam apjomam un ierobežotajam laikam.

Izmantojot vitrifikāciju olšūnu sasaldēšanā, šūnu izdzīvošanas iespējamība ir vairāk kā 95%. Rezultātā olšūnas, kuras pārdzīvo sasaldēšanas/atsaldēšanas procesu, neatšķiras no nesasaldētām olšūnām un ir spējīgas veiksmīgi apaugļoties, veidot embrijus, kuri, savukārt, var implantēties un nodrošināt vesela bērna attīstību.

Kādos gadījumos ir ieteicama olšūnu vitrifikācija?

  • sociālais faktors – sieviete vēlas olšūnu vitrifikāciju, lai atliktu bērniņa plānošanu uz vēlāku laiku, tādējādi radot „drošības garantu”, jo ar gadiem veiksmīgas grūtniecības iestāšanās iespēja samazinās;
  • sievietes, kuras slimo ar endometriozi, kas ir progresējoša saslimšana ar olnīcu funkcijas traucējumiem;
  • ētisku un morālu apsvērumu dēļ, kad pacienti nevēlas sasaldēt embrijus EKA ciklos;
  • lai palielinātu grūtniecības iespējamību sievietēm ar mazu olšūnu rezervi;
  • onkoloģiskās saslimšanas: olšūnu vitrifikācija – jauna iespēja onkoloģisko pacientu fertilitātes saglabāšanai;

Olšūnu sasaldēšana pirms ķīmijterapijas vai apstarošanas ļauj tās pasargāt no neatgriezeniskām izmaiņām, kuras var ietekmēt auglību nākotnē. Ir pieejamas speciālas onkoloģisko slimnieču sagatavošanas metodes olšūnu iegūšanai, kas ļauj samazināt stimulācijas ietekmi uz veselību un neietekmē slimības gaitu.

Embriju vitrifikācija

Ja medicīniskas apaugļošanas procedūras rezultātā kvalitatīvu embriju ir iegūts vairāk nekā nepieciešams ievietošanai dzemdē, pārējos embrijus var sasaldēt un uzglabāt neierobežotu laiku. Izmantojot vitrifikāciju embriju sasaldēšanā, to izdzīvošanas iespējamība ir vairāk kā 95%. Rezultātā embriji, kuri pārdzīvo sasaldēšanas/atsaldēšanas procesu, kvalitātes ziņā neatšķiras no nesasaldētiem embrijiem, kuri, savukārt, var implantēties un nodrošināt vesela bērna attīstību.

Sasaldētos embrijus var izmantot pēc neveiksmīga EKA mēģinājuma vai pēc dzemdībām, ja pāris vēlas vēl vienu bērnu. Sasaldētos embrijus izmanto arī atlikta embriju transfēra gadījumā, ja superovulācijas stimulācijas laikā vai pēc olnīcu punkcijas pacientei tika diagnosticēts OHSS (olnīcu hiperstimulācijas sindroms).

Spermas sasaldēšana

Spermas sasaldēšana ir procedūra, kuras ietvaros spermas šūnas tiek sasaldētas, lai saglabātu tās turpmākai izmantošanai. Izmantojot īpašu tehnoloģiju, to var uzglabāt daudzus gadus, saglabājot sākotnējo kvalitāti.

Kādos gadījumos ir ieteicama spermas sasaldēšana?

  • sperma tika iegūta ar ķirurģisku metodi;
  • vīrieša faktiska prombūtne medicīniskas apaugļošanas procedūras veikšanas dienā;
  • onkoloģiskās saslimšanas;
  • sociālais faktors – bērniņa plānošanas atlikšana uz vēlāku laiku.

Sperma sasaldētā stāvoklī var uzglabāties neierobežoti ilgu laiku.