HBA spermas funkcionālais tests ir domāts spermas funkcionālās kvalitātes, strukturālās nobriešanas un apaugļošanas potenciāla izmeklēšanai.

Nobriedušiem spermatozoīdiem ir raksturīgs liels hialuronāna receptoru blīvums, kas atbild par iekļūšanu olšūnā. Spermatozoīdi, kuriem spermioģenēzes process ir pabeigts, atšķiras ar spermija plazmas membrānas pārbūvi, citoplazmas atdalīšanos un kodola nobriešanu. Savukārt nenobrieduši spermatozoīdi ar nepietiekami pārbūvētu membrānu hialuronskābes receptoriem nepiesaistās.

HBA testam ir liela klīniskā nozīme vīriešu neauglības diagnostikā un piemērotākā IVF ārstēšanas veida piemērošanā. Tas ļauj veiksmīgi izvēlēties starp IUI vai IVF un ICSI procedūrām, nosakot spermas nobriešanu un apaugļošanas spējas, vai starp ICSI un PICSI, ja iepriekšējos IVF gadījumos bija pieredzēti zems apaugļoto olšūnu procents vai slikta embriju kvalitāte.

Funkcionālais spermas tests pirms IUI, IVF vai ICSI ļauj ārstam izvēlēties katram pārim piemērotāko ārstēšanas veidu, kas ir visefektīvākais cenas un rezultātu ziņā.