Grūtniecības norises algoritms ir standartizēta sistēma, kas aptver daudz dažādu manipulāciju, sākot no grūtniecības pirmajām dienām līdz dzemdībām. Tās uzdevums, pirmkārt, ir diagnosticēt problēmu agrīnajās stadijās, bet galvenais ir sākt ārstēšanu līdz ar pašām pirmajām problēmas izpausmēm, lai novērstu grūtniecības iespējamās pataloģijas. Vidēji sievietei grūtniecības laikā nākas apmeklēt ārstu 10-12 reizes. Protams, vizīšu biežums pie ārsta un dažādu izmeklējumu veikšana var variēties atkarībā no situācijas. Piemēram, pirmās grūtniecības laikā sievietes parasti jūtas daudz drošāk, ja tiekas ar ārstu kā aprakstīts augstāk, pat ja grūtniecība noris bez jebkādiem sarežģījumiem. Atkārtotas grūtniecības laikā, tā kā sievietei jau ir zināma pieredze, pietiek ar 6-7 vizītēm pie ārsta (šeit ir runa par normāli noritošu grūtniecību somatiski veselai sievietei).

Mūsu ārsti rūpīgi seko grūtniecības norisei, ar katru dienu pietuvojoties mūsu kopējam mērķim – vesela bērniņa piedzimšanai!

Plānota grūtniecība

Viens no mūsdienu dzemdniecības galvenajiem principiem – plānota grūtniecība. Laba medicīniskā un morālā sagatavošanās grūtniecībai ļauj novērst noteiktas problēmas grūtniecības laikā un noteikt turpmāko grūtniecības norises medicīniskās novērošanas plānu. Mēs sākam gatavoties gaidāmajām dzemdībām izmeklēšanas stadijā pirms IVF (EKA) procedūras, ņemam vērā visus sākotnējos datus, sastādām individuālo programmu, kuru nosaka tieši šī pāra īpatnības.

Augsta riska grūtniecība

Mūsu klīnikas speciālistiem ir liela pieredze augsta riska grūtniecības novērošanā. Klīnikā ir izstrādāta speciāla programma augsta riska grūtniecības novērošanai un ārstēšanai.

Pie augsta riska kategorijas pieder sievietes, kurām grūtniecības norise var apvienoties ar nopietnu sarežģījumu rašanos:

  • atkārtots spontāns aborts
  • priekšlaicīgas dzemdības
  • intrauterīna augļa augšanas aizture
  • augļa ģenētiskie traucējumi
  • arteriālā asinsspiediena paaugstināšanās mātei
  • kā arī jebkuras slimības, kas ir sievietei pirms grūtniecības vai radušās tikai grūtniecības laikā

Rūpīgi izmeklējumi pirms un pašā grūtniecības sākumā, adekvātas ārstnieciskās terapijas piemeklēšana pēc medicīniskiem rādītājiem, rūpīgs augļa attīstības monitorings – visi šie komponenti nepieciešami sarežģītas un nesarežģītas grūtniecības norises novērošanai.